Ve dnech 16. – 17. listopadu 2022 jsme se aktivně v Madridu zúčastnili sedmého ročníku Clinical Trials Summit (CTS) 2022.
Účastníky kongresu zaujaly příspěvky našich kolegů Michala Jeteliny a Mariky Chrápavé, které se týkaly především našeho EDC systému CLADE-IS a obecných zkušeností klinickými studiemi.
Propocená trička, procvičené mozkové závity, svlažená hrdla, nakrmené pupky a ohněm načichlé svršky. Tak by se dal popsat náš hromadný výlet na Vysočinu.
Trávník posekaný, živý plot zastřižený, dřevěný plot natřený, jiný dřevěný plot zdemolovaný, bouda natřená, chodník odplevelený, buchty snězené = na mozoly, svaly i špíčky zaděláno...
Polovina našich zaměstnanců se zúčastnila soutěže „Kdo dojde nejdál v létě 2022” o nejvíce kroků za červenec a srpen. Gralujume výhercům - Hance Novákové, Veronice Hermanové a Davidovi Kudláčkovi, kteří překovali 1 000 000 kroků!
Vzděláváme se i vzděláváme ostatní. A třeba v rámci programu SPARK ze Standfordské univerzity.
Ostřílený principál týmů správců dat i zkušený správce dat s vhledem do správy klinických projektů, potřeb EDC systému a čistoty dat Jaroslav Koča ví, jak EDC systémy přispívají ke kvalitě dat.
Měkké techniky a mezioborová komunikace – oblast přirozená a jednoduchá (=měkká) nebo naopak úkol komplikovaný, který klade vyšší nároky (=těžký)? O tom a mnohém dalším s Tomášem Machulkou – na přetřes přijde i obrat „kriminální detektiv“????.
Informatik, inspirátor, integrátor a intelektuál Richard Hůlek je inovativní a pracuje v interesantním oblasti enviromentální informatiky s přesahem do otázek životní prostředí a lidského zdraví.
Chcete vědět co je to „electronic medicational adherence system“? Chcete vědět, jak se analyzují data ohledně dodržování léků a co z těchto dat plyne? A taky co to vypovídá o chování pacientů:
Byl jednou jeden zaneprázdněný doktorský, byla jednou jedna nejistá farmaceutická poradkyně. On se jmenoval Alfred, ona se jmenovala Ella. On byl sportovec tělem i duší, ona intelektuální knihomolka. Jak už asi tušíte, neměli toho moc společného, byť oběma leželo na srdci blaho pacientů, dokud … nepřišlo na přetřes téma VP. VP znamenalo zlom. Pro ně i pro mladou generací (budoucích) doktorů.
Jsem nezávislý a stabilní CRO a hledám spolehlivý, přívětivý a dostupný EDC nebo CTMS systém. Pokud to jde, rád si ulehčuju práci, mám rád čísla a aplikace s jednoduchým designem. (Počet výsledků: 30.)
Po Alexanderovi Schachtovi je tady zase jeden Alexander, tentokrát Krannich, a taky nový díl našeho podcastu. Tentokrát o medicínských datech a umělé inteligenci.
Druhý díl podcast série s Alexanderem Schachtem na téma The Effective Statistician je tady. Ještě teplý, ještě se z něj kouří, jako z dobře upečeného chleba.
Šíří se to internetem, šíří se to vzduchem. Můžete si to s sebou vzít ven, můžete s tím pobýt uvnitř. Je to intelektuální, je to virtuální. Co je to?
Hledáš přátelské prostředí menšího vývojářského týmu, jsi technicky orientovaný typ, pečlivý a láká tě být součástí projektu, na který můžeš být opravdu pyšný? Přidej se k nám, právě hledáme posilu do našeho týmu.
Vyvíjíme vlastní EDC systém zaměřený pro sběr klinických dat. Spolupracujeme s významnými experty v celosvětovém měřítku, kterým dodáváme „zdravá data“, jež často rozhodují i o tom, jaké novinky se uplatní v nových léčebných postupech.
Společnost Institut biostatistiky a analýz je řešitelem projektu „Rozšíření portfolia služeb informačního systému pro management dat v klinickém výzkumu“. Na tento projektu je poskytována finanční podpora OP PIK z fondů Evropské unie.
Projekt navrhuje vyvinout platformu pro sestavování informačních systémů zaměřených na management a vytěžování dat v sektoru farmaceutického průmyslu a life sciences. Nabídka digitálních služeb opřených o vyvinutý a validovaný informační systém zpřístupní firmám spolehlivé analytické modely pro jejich rozhodování a precizní podklady pro regulatorní orgány. Řešení projektu vystupuje z laboratorního prostředí klinických zkoušek a soustředí se na důkazy podepřené skutečnými daty z reálné praxe.