Project Manager - klinické studie

28. 2. 2023

Máte zkušenosti s jednáním se zákazníky z oblasti zdravotnictví a farmacie, s řízením projektů a jste komunikativní? Láká Vás oblast medicíny, máte vystudovanou vysokou školu a v projektovém řízení a obchodování jste jako ryba ve vodě ať už česky nebo anglicky? Pak jste přesně takoví, jaké hledáme.

 

TREAT-NMD CONFERENCE

24. 2. 2023

Za "neurologickými registry" na 7. mezinárodní konferenci TREAT-NMD se do kanadského Vancouveru vydaly kolegyně Marika Chrápavá a Lenka Mokrá.

TREAT-NMD CONFERENCE se konala ve dnech 7. – 9. prosince 2022 v kanadském Vancouveru

7th Clinical Trials Summit 2022

17. 11. 2022

Ve dnech 16. – 17. listopadu 2022 jsme se aktivně v Madridu zúčastnili sedmého ročníku Clinical Trials Summit (CTS) 2022.

Účastníky kongresu zaujaly příspěvky našich kolegů Michala Jeteliny a Mariky Chrápavé, které se týkaly především našeho EDC systému CLADE-IS a obecných zkušeností klinickými studiemi.

Health Data Forum 2022 – Health Data Quality: a Dynamic Complexity

17. 11. 2022

Na konferenci „Health Data Forum 2022 – Health Data Quality: a Dynamic Complexity”, pořádané Evropským institutem pro inovace prostřednictvím zdravotních údajů (i~HD) v Portu, ve dnech 17-18. listopadu, nechyběli ani naši kolegové Matej Ivan a Rudolf Navrátil.

MEFANET 2022 – 15. konference lékařských a zdravotnických fakult ČR a SR

2. 11. 2022

Společně s Lékařskou fakultou Masarykovy univerzity jsme organizátory 15. konference lékařských a zdravotnických fakult ČR a SR MEFANET 2022.

Protikladům navzdory

14. 4. 2022

Byl jednou jeden zaneprázdněný doktorský, byla jednou jedna nejistá farmaceutická poradkyně. On se jmenoval Alfred, ona se jmenovala Ella. On byl sportovec tělem i duší, ona intelektuální knihomolka. Jak už asi tušíte, neměli toho moc společného, byť oběma leželo na srdci blaho pacientů, dokud … nepřišlo na přetřes téma VP. VP znamenalo zlom. Pro ně i pro mladou generací (budoucích) doktorů.

EDC x CTMS „WANTED“

14. 4. 2022

Jsem nezávislý a stabilní CRO a hledám spolehlivý, přívětivý a dostupný EDC nebo CTMS systém. Pokud to jde, rád si ulehčuju práci, mám rád čísla a aplikace s jednoduchým designem. (Počet výsledků: 30.)

A zase jeden Alexander…

1. 4. 2022

Po Alexanderovi Schachtovi je tady zase jeden Alexander, tentokrát Krannich, a taky nový díl našeho podcastu. Tentokrát o medicínských datech a umělé inteligenci.

Laďte náš podcast, vyšel druhý díl

8. 3. 2022

Druhý díl podcast série s Alexanderem Schachtem na téma The Effective Statistician je tady. Ještě teplý, ještě se z něj kouří, jako z dobře upečeného chleba.

A je to venku!

7. 2. 2022

Šíří se to internetem, šíří se to vzduchem. Můžete si to s sebou vzít ven, můžete s tím pobýt uvnitř. Je to intelektuální, je to virtuální. Co je to?

IBA získala zlaté členství v CDISC

25. 1. 2021
Jsme hrdí na to, že jsme se připojili ke společnému úsilí více než 480 členských organizací CDISC. Kromě zlatého členství, které nám přinese profesionální rozvoj v oblasti managementu klinických dat a datové vědy s použitím nástrojů SAS, se nyní velmi těšíme na obohacení našeho originálního EDC systému CLADE-IS o nové terminologie řízené standardy CDISC.

Archiv

Společnost Institut biostatistiky a analýz je řešitelem projektu „Rozšíření portfolia služeb informačního systému pro management dat v klinickém výzkumu“. Na tento projektu je poskytována finanční podpora OP PIK z fondů Evropské unie.

Projekt navrhuje vyvinout platformu pro sestavování informačních systémů zaměřených na management a vytěžování dat v sektoru farmaceutického průmyslu a life sciences. Nabídka digitálních služeb opřených o vyvinutý a validovaný informační systém zpřístupní firmám spolehlivé analytické modely pro jejich rozhodování a precizní podklady pro regulatorní orgány. Řešení projektu vystupuje z laboratorního prostředí klinických zkoušek a soustředí se na důkazy podepřené skutečnými daty z reálné praxe.

Institute of Biostatistics and Analyses, Ltd.